30 Ekim 2016 Pazar

OGame Oyununda Kendinizi Nasıl Savunursunuz?

OGame oyununda büyük bir filonuz ve savunmanız varsa bir çok oyuncuyu korkutursunuz ama aynı zamanda bir çok oyuncunun da iştahını kabartırsınız. Yani, büyük filo büyük sorumluluk demektir ve korumanız gerekmektedir. Eğer dikkatli olmazsanız büyük uğraşlarla yaptığınız filoyu bir anda kaybedebilirsiniz.

Filonuzu Koruma


Filonuzu korumak ogame oyunundaki en büyük gerekliliklerden birisidir. Filonuzu havada uçurarak saldırılardan koruyabilirsiniz. Ne yazık ki bir çok oyuncu bu konuda büyük hatalar yapmakta. Oyunda olmayacağınız süre zarfında filonuzu korumak için bir kaç yöntem var.

Konuşlanmaya göndermek: Eğer ayınız yoksa, filonuzu ve madenlerinizi başka bir gezegene daha sonra tekrar online olacağınız zamanda varacak hızda konuşlanmaya gönderebilirsiniz. Eğer gezegene konuşlanma gönderirseniz bu etraftaki aylar tarafından görülebilir ama eğer saldırı alacak olursanız filoyu geri çektiğinizde radarlardan kaybolur.

Eğer bir adet ayınız varsa; Gezegenden Ay'a konuşlanma göndermek yapılacak en akıllıca seçenektir. Çünkü rakip oyuncu sizin gezegenden kalkan filonuzu görebilir ama Ay’a gidecek filoları göremez. Ay’a radarla bakılamaz.

Eğer birden fazla ayınız varsa; En güvenli yol. Ay’dan Ay’a konuşlanma göndermektir. Böylece hiç kimse filonuzu göremez. Aylara radar ile bakılamadığı için ne kalktığı koordinat ne de varacağı koordinat radarlanabilir. Ancak unutmayın ki aylarınız patlatılabilir! Filonuz havadayken ayınız patlatılırsa filo Ay'a ait bulunan gezegene iniş yapar.

Konuşlanmayı geri çekmek; Saldırı sonucu Ayınızı/Aylarınızı patlatırlarsa filonuz aya ait gezegene dönüş yapar ve böylece radarda görülebilir. Bu durumda konuşlanma görevi ile giden filonuzu geri çekmenizi öneririz. Konuşlanma görevi ile giden filonuzu 'Geri Çekme' yaparsanız filonuz radardan kaybolur. Konuşlanma görevinin geri dönüşü radarda gözükmez.

Not: Sadece konuşlandırma görevi ile giden filonun geri dönüşü radarda gözükmez! Bu sebeple ogame oyununda konuşlanma görevi ile giden filoyu 'GERİ ÇEKME' çok önemli bir fonksiyondur. Konuşlandırma görevi ile kalkan ve geri çekilen filo gezegenden kalksa bile radarda gözükmez!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder