30 Ağustos 2019 Cuma

Klasik OGame Arayüzüne Geri Dönüş

Oyun sektöründe, her dönem bazı oyun türlerinin öne çıktığını ve akımlar oluşturmaya başladığını söyleyebiliriz. Şu sıralar Battle Royale oyunları bir akım başlatmış durumda. PUBG, Fortnite gibi yapımlar gündemde olsa da hala popülerliğini kaybetmeyen, kendi oyuncu kitlesini koruyan oyun türleri de var. Bu türler arasında online tabanlı oyunların yeri ayrı. Bir dönemin efsanesi olan OGame de bu oyunlardan biri.

Uzay Strateji temalı bir oyun olan OGame, 2002 yılında GameForge tarafından kurulmuş ve oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Tarayıcı üzerinden ilerleyen oyunda, kendi gezegeninizi bir noktaya taşımaya ve evrende rakiplerinizin önüne geçmeye çalışıyorsunuz.

Benzerlerinden biraz daha karmaşık olan uzay strateji oyunu OGame, oyun içi detay kısmında oldukça geniş bir altyapıya sahip. Sadece bir uzay oyunu olarak değerlendirilmeyen yapım, başarılı bir strateji oyunu olarak da gösterilebilir.

Oyunda başarılı olmanız için kurduğunuz kaynak merkezlerine, bina kurulum sıralarına, filolarınızın durumuna kadar dikkat etmeniz gerekiyor. Yani kendi evreninizi en iyi şekilde yönetmeye çalışıyorsunuz.

Klasik Arayüzle OGame


Tabii ki işin bir de teknik kısmı var. OGame, 2002 yılından bu yana yayında olan bir oyun. Üstelik online bir oyun. Bu nedenle yıllar içerisinde sürekli değişikliğe uğradı. Bazen önemli tasarım değişikliklerinin de sunulduğunu gördük. Bu noktada klasik arayüz ogame oyununa alışan birçok kullanıcının oyunu bıraktığını da ekleyelim.

Bu noktada oyundan vazgeçmek istemeyen kullanıcılar için ogame.cc devreye giriyor. Türk yapımı olan ogame.cc, bir yandan alışılmış arayüz üzerinden OGame oyununa erişmeyi sağlarken, bir yandan da sade ve kullanışlı yapısıyla, yeniden oyuna bağlanmanızı sağlıyor.

Amaç kullanıcıları süslü, anlaşılması zor menülerden kurtararak, oyunun sunmuş olduğu asıl yapıya odaklanmak. Bu noktada başarılı bir hedef çizen ogame.cc, hızlı ogame imkanı sunuyor ve tamamen hatasız olarak oyuna giriş yapmanızı sağlıyor. Zaten uzun yıllardır yayında olmasıyla beraber bu alanda elde ettiği tecrübe sayesinde, sitenin farkını kolayca anlayabiliyorsunuz.

İşin sadece teknik kısmından söz etmemek gerekiyor. Bir de yönetim kadrosu var. Online tabanlı oyunlarda yönetim kadrosu oldukça önemli. Öyle kimi zaman hile yapan oyunculara karşı önlemler, kimi zaman düzeni sağlama konusunda alınacak olan kararlar ve yeni kurallar yönetici kadrosu tarafından belirleniyor ve bir nevi düzen sağlanıyor.

Bu noktada adaletli ve en önemlisi de bilgili yönetici kadrosunun önemi büyük. ogame.cc için en büyük avantaj, gerçekten işine saygı gösteren bir yönetici kadrosunun olması.
Bir yandan klasik arayüz, bir yandan hızlı ogame, bir yandan da alışılmış ogame düzenini arıyorsanız, ogame.cc adresini tercih edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder